
- »
- Chleby »
- Kurz patchworku v Chlebech | Lekce zdarma
Moderní techniku patchworku si zamilovaly už tisíce žen u nás i ve světě. A není se čemu divit, kurz patchworku v Chlebech chytí za srdce i vás!
V tomto speciálním kurzu patchworku se naučíte vše proto, abyste uměli tuto tradiční techniku použít pro výrobu jakéhokoli výrobku od povlečení a deky, až po přehozy a kabelky. Kurz patchworku je určen pro začátečníky i pokročilé a abyste měli jistotu, že je tím, co si přejete, můžete si několik úvodních hodin patchworku vyzkoušet zdarma. Náš kurz patchworku probíhá online (na stránkách kurzyproradost), můžete si ho tedy užít kdykoli a kdekoli budete chtít. Není nic lepšího, než se patchwork učit přesně tehdy, kdy se vám chce a tam, kde máte vše potřebné.
Nejprve vás v našem online kurzu patchworku čekají 4 videa zdarma, ve kterých se naučíte šití z pruhů, techniku kaleidoskop a šití polštáře. V průběhu kurzu se pak hezky v klidu domova naučíte tvořit výrobky pomocí techniky patchwork a stanete se mistry hned v několika metodách skládání a kombinování látek. Naučíte se:
Jako bonus se na konci patchwork kurzu dozvíte, jak vyrobit známou zipovou taštičku a úchvatný polštář ve tvaru želvy. Po skončení kurzu si tak doma v Chlebech dokážete díky patchworku ušít téměř cokoli.
Než začnete s výrobou svého patchworku, je důležité si připravit všechny potřeby na patchwork, abyste se mohli soustředit už jen na to, co krásného si vytvoříte. Co tedy budete potřebovat?
Na začátek je dobré si ujasnit, co vlastně znamená slovo “patchwork”. Toto anglické slovo je složené ze dvou slov - patch a work. “Patch” je v překladu záplata a “work” práce, celé slovo se dá tedy přeložit jako záplatování. Jedná se o pradávnou techniku sešívání různých kusů materiálů do všemožných tvarů a obrazců tak, aby se využily všechny kousky vybraných materiálů a zároveň výsledek vypadal krásně. Patchwork je stále oblíbenější technikou, vzniká mnoho patchwork klubů a také kurzů patchworku.
Dříve se patchwork neboli textilní mozaika tvořil především ručně, dnes už ale existují speciální šicí stroje a látky na patchwork.
Závěrečná mozaika je možné použít zvlášť, nejčastěji ale bývá propojený do tzv. quiltu (čtěte kvilt). Quilt je pak tvořen sešitím 3 vrstev - nahoře je okrasný patchwork, uprostřed nějaká heboučká látka (např. rouno či vatelín) a spodní vrstva z většinou jednobarevné bavlněné látky. Patchwork se nejčastěji používá na obaly na knihy, deky, kabelky, prostírání, ale také oblečení, tašky, polštáře nebo třeba obaly na knihy. Při využití patchworku se fantazii meze nekladou.
Pro patchwork je velice důležité mít správně zvolené materiály. Vždy záleží na tom, jaký výtvor si chcete vyrobit. Je rozdíl zda plánujete patchwork kabelky, polštáře nebo třeba přehozy. Ve specializovaných obchodech v Chlebech často najdete látky určené přímo na patchwork, stačí se tam pouze zeptat a určitě vám rádi poradí. Používají se tzv. panely pro patchwork, bavlněné látky a někdy prostě jen zbytky jakýchkoli látek, které se vám líbí nebo k nim máte nějaký citový vztah.
S patchworkem dokážete zázraky, budete si umět vyrobit vše od mozaikového prostírání, přes potahy a křesla až k moderním kouskům oblečení. Technika je pořád stejná, stačí si pořídit nejvhodnější látky na patchwork a nechat průchod své fantazii. Co všechno je tedy možné vyrobit?