- »
- Orlické Podhůří »
- Kurz patchworku v Orlickém Podhůří | Lekce zdarma
Kurz patchworku v Orlickém Podhůří
Moderní techniku patchworku si zamilovaly už tisíce žen u nás i ve světě. A není se čemu divit, kurz patchworku v Orlickém Podhůří chytí za srdce i vás!
V tomto speciálním kurzu patchworku se naučíte vše proto, abyste uměli tuto tradiční techniku použít pro výrobu jakéhokoli výrobku od povlečení a deky, až po přehozy a kabelky. Kurz patchworku je určen pro začátečníky i pokročilé a abyste byli přesvědčení, že je tím, co si přejete, můžete si několik úvodních hodin patchworku vyzkoušet zdarma. Náš kurz patchworku probíhá online (na stránkách kurzyproradost), můžete si ho tedy pustit kdykoli a kdekoli budete chtít. Není nic lepšího, než se patchwork naučit hezky u sebe doma a se svým šicím strojem.
Proč si vybrat právě tento online kurz patchworku?
- 4 úvodní bezplatné lekce a další bonusové výukové lekce,
- rozdělení na bezplatnou a placenou sekci bez nutnosti si jí koupit,
- možnost přehrávat si výuková videa kdykoli a kdekoli v Orlickém Podhůří na PC, mobilu nebo tabletu,
- možnost projít si kurzem společně s kamarádkou nebo dcerou a to klidně a několikrát
- doživotní přístup do kurzu a k video patchwork návodům,
- 100% záruka vrácení peněz v případě, že vás patchwork nechytne,
- zkušená lektorka patchworku Radka Sedláčková přímo u vás doma,
- aktualizace kurzu zdarma,
- osvědčený kurz patchworku, správně si vybrat a následně používat pomůcky pro patchwork zákazníků z celé ČR a Slovenska.
Co se v kurzu patchworku naučíte?
Nejprve vás v našem online kurzu patchworku čekají 4 videa zdarma, ve kterých se naučíte šití z pruhů, techniku kaleidoskop a šití polštáře. V průběhu kurzu se pak hezky v klidu domova naučíte šít pomocí techniky patchwork a stanete se mistrem hned v několika metodách kombinování a skládání látek. Naučíte se:
- správně si vybrat a následně používat pomůcky pro patchwork
- vybírat nejvhodnější látky pro patchwork (a také jak je vhodně vysrážet a jak látky správně rozžehlovat)
- patchwork techniku kaleidoskop
- japonskou techniku tzv. proplétaného patchworku a navíc také úžasně oblíbenou techniku padající kostky
- srubové šití a skládání různých vzorů
- techniku flic-flac a sešívání čtverců
- techniku volného kviltování (včetně lemování)
- všívání zipu
- ušití základu pro patchwork polštář, tašku a přehoz
- šití z pruhů na vrchní část polštáře
- všít padající kostky do krásné tašky s klopou
Na závěr kurzu se jako bonus naučíte vyrobit oblíbenou zipovou taštičku a také polštář ve tvaru želvy. Po skončení kurzu si tak doma v Orlickém Podhůří dokážete díky patchworku vytvořit téměř cokoli.
Potřebné pomůcky na patchwork a quilting
Než začnete s výrobou svého patchworku, je důležité si připravit všechny potřeby na patchwork, abyste se mohli soustředit už jen na to, co krásného si vytvoříte. Co tedy budete potřebovat?
- jehla a nit, případně šicí stroj, aby šlo vše rychleji
- tužku a papír
- materiály na patchwork
- pravítka na patchwork (speciální patchworková pravítka)
- špendlíky
- budou se hodit také mizící fixy, lepidlo, náprstky a kružítko
- řezací podložka na patchwork
- nůžky (nebo řezací kolečko pro patchwork),
- žehličku
- patchwork sada
- patchworkové šablony
Co je to patchwork
Nejprve je dobré si říct, co vlastně znamená slovo “patchwork”. Toto anglické slovo je složené ze dvou slov - patch a work. “Patch” znamená záplata a “work” práce, celé slovo se dá tedy přeložit jako záplatování. Jedná se o tradiční techniku sešívání jednotlivých kousků látek do všemožných tvarů a obrazců tak, aby se zužitkovaly všechny kousky látek a zároveň výsledek vypadal krásně. Patchwork je stále oblíbenější technikou, vzniká mnoho klubů patchwork a také kurzů patchworku.
Dříve se patchwork neboli textilní mozaika tvořil především ručně, dnes už ale existují speciální šicí stroje a látky na patchwork.
Závěrečný patchwork je možné použít zvlášť, nejčastěji ale bývá propojený do tzv. quiltu (čtěte kvilt). Quilt je pak tvořen sešitím 3 vrstev - nahoře je okrasná patchworková mozaika, uprostřed nějaká hebká látka (např. rouno nebo vatelín) a spodní vrstva z většinou jednobarevné bavlněné látky. Patchwork se nejčastěji používá na prostírání, polštáře, tašky, prostírání, ale také oblečení, přehozy, kabelky nebo třeba deky. Při využití patchworku se fantazii meze nekladou.
Látky na patchwork
Pro patchwork je velice důležité mít správně vybrané látky. Vždy záleží na tom, co si chcete vyrobit. Je rozdíl pokud plánujete patchwork kabelky, polštáře nebo třeba prostírání. Ve specializovaných obchodech v Orlickém Podhůří často najdete látky určené přímo na patchwork, stačí se tam pouze zeptat a určitě vám rádi poradí. Používají se tzv. patchworkové panely, bavlněné látky a někdy prostě jen zbytky jakýchkoli látek, které se vám prostě jenom líbí nebo s nimi máte propojené nějaké příjemné vzpomínky.
Patchworkové výrobky:
S patchworkem dokážete zázraky, budete si umět vyrobit vše od povlečení, přes polštářky a potahy až k úchvatným kouskům oblečení. Technika je pořád stejná, stačí si pořídit vhodné materiály na patchwork a nechat průchod své fantazii. Co všechno je tedy možné vyrobit?
- křeslo patchwork (patchworková křesla jsou po celém světě čím dál oblíbenější),
- patchwork přehoz na postel - je jen na vás jestli si za pomoci patchworku vyrobíte přehoz na postel, křeslo nebo kamkoli,
- povlečení patchwork - nejčastěji se patchworkem vyrábí krepové nebo bavlněné povlečení,
- patchwork deka - ať už budete chtít patchworkem vyrobit dětské deky, deku pro někoho jako dárek, nebo deku pro sebe, díky našemu kurzu budete přesně vědět jak na to,
- židle patchwork - potah na židle s mozaikou dokáže váš interiér dostat na úplně jinou úroveň,
- patchwork nákupní tašky - pro inspiraci mrkněte na pinterest, ten je plný patchwork tašek,
- patchwork pohovky,
- patchwork polštářky,
- patchwork ubrusy a prostírání (třeba velikonoční nebo vánoční prostírání vyrobené patchworkem je nádherné)